Pierścienie centrujące do felg aluminiowych

Pierścienie centrujące mają na celu dopasowanie średnicy otworu centralnego felgi aluminiowej do średnicy piasty auta. W przypadku braku właściwych pierścieni powstaje niebezpieczny luz, który koniecznie należy zlikwidować. Osoby zainteresowane zakupem pierścieni centrujących zapraszamy do naszej siedziby w Łodzi lub prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktu.

Kiedy należy zastosować pierścienie centrujące?
Danpol Łódź - pierścienie centrującePrzede wszystkim odpowiedzmy na zasadnicze pytanie: kiedy należy stosować pierścienie centrujące? Konieczność zastosowania pierścieni pojawia się zawsze wtedy, gdy felga (koło) nie przylega idealnie do piasty auta. Nawet mały luz powoduje brak możliwości precyzyjnego ustawienia felgi (koła) w osi piasty. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że po dokręceniu śrub (ewentualnie nakrętek) są one wstanie właściwie wycentrować koło. Niestety tak nie jest - śruby (ewentualnie nakrętki) mają za zadanie tylko dociskać felgę i częściowo przenosić powstałe obciążenia – do właściwego wycentrowania koła niezbędne jest właściwe osadzenie felgi na piaście.

Warto również wyjaśnić skąd w ogóle bierze się konieczność stosowania pierścieni centrujących. Otóż, jeśli producent felg dopasował je do parametrów naszego samochodu, oczywiście nie ma potrzeby stosowania pierścieni centrujących, w szczególności taka sytuacja ma miejsce przy felgach oryginalnych, dedykowanych danemu modelowi auta. Jednak wiele firm, aby usprawnić produkcję i zredukować koszty, wytwarza uniwersalne felgi z większym otworem centralnym, który poprzez pierścienie centrujące można dopasować do różnych samochodów. Ponieważ takie zmniejszenie średnicy otworu centralnego felgi poprzez specjalne pierścienie nie wpływa negatywnie na parametry felgi, rozwiązanie to jest obecnie powszechnie stosowane zarówno przez tanich producentów z Chin, jak i największe, renomowane, światowe firmy.

Co się stanie gdy nie zastosujemy pierścieni centrujących?
Jeśli nasze felgi nie są idealnie spasowane z piastą samochodu musimy liczyć się z wystąpieniem tzw. „bicia”, czyli drgań, wibracji kierownicy przy większych prędkościach (zazwyczaj wyraźnie odczuwalnych powyżej 90 km/h). Niestety oprócz pogorszenia komfortu prowadzenia auta ryzykujemy również własne bezpieczeństwo i uszkodzenie naszego samochodu. Niewycentrowane koła powodują między innymi szybsze zużycie zawieszenia, układu kierowniczego, a nawet opon. W skrajnych przypadkach, takich jak bardzo ostre hamowanie czy mocne uderzenie koła, przy jeździe ze znaczną prędkością (najechanie na wysoki krawężnik, wpadnięcie w dużą dziurę, itp.) możemy uszkodzić mocowanie koła, czy nawet „ściąć” śruby lub szpilki i doprowadzić do odpadnięcia koła.

Z czego wykonane są pierścienie centrujące?
Pierścienie centrujące najczęściej wykonuje się ze specjalnych, wzmacnianych tworzyw sztucznych, stopów aluminium lub stali. Największą popularnością cieszą się pierścienie z tworzywa sztucznego (kompozyt), które są również najbardziej praktyczne (przede wszystkim nie „zapiekają się” jak pierścienie metalowe, dokładnie wpasowują się w wolną przestrzeń pomiędzy felgą i piastą, są odporne na wysokie temperatury i jednocześnie są stosunkowo tanie w produkcji).

Wszelkie prawa zastrzeżone, zakaz kopiowania całości lub części tekstu bez pisemnej zgody autora. W przypadku niezastosowania się do zakazu zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (D.U. 1994/24/83).

© Danpol Łódź 2018  Strony / Systemy CMS

Kliknij +1 i poleć naszą strone innym użytkownikom Google+. Dziękujemy!

Danpol Łódź - zadzwoń do nas Zadzwoń do nas
42 646 27 22, 601 897 038

Danpol Łódź - napisz do nas  Napisz do nas
  sklep@uzywaneopony.net

Danpol Łódź - odwiedź nas  Odwiedź nas
  Zobacz mapkę dojazdu

Rzgowska 222A
93-317 Łódź